elsemoonlight
0 Takipçi | 1 Takip

Otuz Saniyeden Fazlası

2014-09-08 08:35:00

Hiçbir ses  yağan yağmurun şıpırtısı kadar huzur veremiyor bu gece. Bir ses, bir koku, bir cümle, bir kelime, bir nesne seni neden anıların içine bırakıp kaçar hiç anlamış değilim. Beyin loblarının tatlı işlevselliği belki de.

Yağmurun sesi,yağmurda yürüdüğümüz zamana alıp sürükledi. Yaşananlar ve onca şey. Yıprandık. Bitmez diye ısrar ettiğin aşk bitti. Hatırlıyor musun yine bilmiş bilmiş "aşk bitmez asla" diyordun. Ben ısrarla aşk geçici, kalıcı olan sevgi derken... Beni severken ve iyiliğimi bu kadar çok isterken başkasına aşık olmaktan korktuğun için bitirmiştin hem de. 6 ay 3 gün sonra bana bunu itiraf edebildin. 6 ay 3 gün boyunca delirten bir "neden?" sorusuyla bırakıp gittin beni. Keşke demeyeceğim diye kendime söz vermişken, keşke en başında hayır diyebilmeyi başarabilseydim diye bozuyorum kendime verdiğim sözü.

Yağmurun şıpırtısı kesildi ve şimdi arabaların sulu yoldan geçerken çıkardığı uğultulu sesler gelmeye başladı. Ve ben onca zaman çektiğim acıları, yaşattığın duyguları bir kenara bırakıp sana gelişimi düşünüyorum tekrar. İşin ilginç yanı şuydu ki soğuk görüşmen miydi, gözlerinin içinde göremediğim o parıltı mıydı neydi sebebi inan bilmiyorum. Sen çok değer verdiğim biri olmuştun ve hala öyleydin ama sevgilim dediğim insan sen miydin inanamıyordum sadece. Onca saat konuşan, sabah uyanınca güzel şeyler yazan, gece yatarken güzel şeyler söyleyen, hayaller kuran "biz" kelimesinin içindeki sen ve ben miydik? Heycanımız bitmişti ikimizin de. Sen mecburen oradaydın ve ben seni aylardır göremeyen bir arkadaşın olarak...

Bir insana verilebilinecek en güzel hediye sarılmaktır. Bunu sakın unutmayın. Bir zaman ve hala sizin için değerli bir insandan alabileceğiniz en samimi duyguları barındıran şey sarılmaktır. Hayatınız boyunca birisine otuz saniyeden fazla sarılmış olun. Bunu yapmadan ölmeyin. Karşınızdaki insana da yaşatın bu güzel duyguyu. Kelimelere sığdıramayacağınız her şeyi anlatır o eylem. Karşındaki ne kadar istemese de tüm duygularını ele verir orda.

Güzel yağmur, beni sevdiğini hatırlamamı sağladığın için teşekkür ediyorum. Beynimin çalışan güzel lobları beni ağlama eylemine sürüklediğiniz için her ne kadar sizden nefret etsem de size de teşekkür ediyorum bana o gizli anlamı hatırlatarak sevindirdiğiniz için.

11
0
0
Yorum Yaz